22/07/2020

Жиру измъкна Челси срещу изпадналия Норич

Вашето мнение
You already voted!

Оливие Жиру вкара победния гол за Челси при успеха над последния и вече изпаднал Норич. Сините спечелиха с 1:0 първия мач от 36-я кръг. Така те събраха 63 точки – с четири повече от Лестър и Манчестър Юнайтед, които са четвърти и пети. Предвид факта, че Лестър и Юнайтед играят един срещу друг в последния кръг, Челси се нуждае от още само една победа, за да си осигури място в Топ 4.

Жиру се разписа в третата минута на добавеното време на първата част. Той вкара с глава – нещо, което не му се беше случвало от 24 ноември 2018-а. Центрирането беше на Пулишич. Двамата комбинираха отново за отлично положение и след почивката. Тогава Жиру изведе американеца, но той не успя да преодолее Тим Крул.

Норич не се представи на ниво и остана без точен удар през двубоя. Освен това канарчетата записаха и нов негативен клубен рекорд – това беше осмата им поредна загуба във Висшата лига.

„Изпуснах някои положения, които иначе бих вкарал. Но може би съм загубил малко увереност. Или бях под напрежение, защото имах огромно желание да вкарам гол. Но запазих концентрация и го направих“, заяви Жиру след края на двубоя.