Ювентус стана шампион за девети пореден път

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Футбол, Спорт

публикувана от Alex Popov на 27 юли, 2020

Още от Футбол:

Ювентус стана шампион на Италия за девети пореден път. Титлата беше осигурена с победа с 2:0 над Сампдория. Така Ювентус събра 83 точки, седем повече от втория Интер. До края на Серия А остават два кръга.

Титлата е първа за Маурицио Сари в треньорската му кариера. Освен това бианконерите отново имат една титла повече от Байерн. Баварците изравниха рекордните осем на Юве през миналия месец.

Първият гол вкара Кристиано Роналдо в добавеното време на първата част. Пянич чукна топката към португалеца и той я прокара под Емил Одеро. Това беше 31-и гол за Роналдо от началото на сезона.

Сампдория игра много по-смело след почивката. Тимът на Клаудио Раниери дори имаше няколко шанса да изравни, но ги пропусна. А в 66-ата минута Федерико Бернардески се разписа за 2:0. Той вкара отблизо, след като Одеро изби удар на Роналдо. Десет минути по-късно генуезците останаха с човек по-малко. Червен картон получи Мортен Торсби.

Единственото петно катран в кацата с мед беше пропусната дузпа от Кристиано Роналдо в 89-ата минута. Тогава португалецът удари гредата. Така той остана на три гола зад Чиро Имобиле. Нападателят на Лацио се разписа на три пъти при 5:1 над Хелас Верона. Имобиле има 34 попадения досега през сезона.