24/07/2020

Ювентус победи Лацио, Роналдо с нов рекорд

Вашето мнение
You already voted!

Ювентус взе много ценен успех над Лацио с 2:1 в сблъсъка на върха от 34-я кръг. Така бианконерите вече имат осем точки аванс пред втория Интер. Юве има 80 точки, Интер – 72. Аталанта е трети със 71, Лацио – четвърти с 69. До края остават четири кръга. Това означава, че Старата госпожа може да стане шампион още в следващия кръг. Все по-близката титла ще е девета поред за отбора. И първа за треньора Маурицио Сари.

И двата гола за Ювентус вкара Кристиано Роналдо. Той откри в 51-ата минута от дузпа, а три по-късно засече паса на Дибала за 2:0. Така португалецът стана първият футболист в историята с по 50 гола в Серия А, Ла Лига и Висшата лига. За да реализира тези попадения в Италия той се нуждаеше от едва 61 мача.

Чиро Имобиле върна един гол в 83-ата минута, също от дузпа. Така и той, и Роналдо събраха по 30 гола през сезона и са водещите реализиратори в Серия А. Имобиле обаче е едва петият италианец с подобно постижение. 12 от тези 30 попадения и за двамата са от дузпи. Това е изравнен рекорд на Джузепе Синьори от сезона 1995/96.

Роналдо се бори да стане първият голмайстор на Серия А от Ювентус от сезона 2007/08-а. Тогава на върха беше Алесандро дел Пиеро.