20/07/2020

Юнайтед и Лестър продължават преследването на Челси

Вашето мнение
You already voted!

Манчестър Юнайтед и Лестър Сити продължават ожесточената битка с Челси за място в Топ 4 и участие в Шампионската лига. И двата тима спечелиха своите мачове от 36-ия кръг на Висшата лига и се приближиха на точка от столичани. Юнайтед и Лестър имат по 62 точки, като лисиците имат три гола по-добра голова разлика. Челси е с 63 точки. До края на сезона остават два кръга, като червените дяволи и Лестър играят помежду си в последния.

На „Селхърст Парк“ в Лондон тимът на Оле Гунар Солскяер победиха Кристъл Палас с 2:0, макар и да не блестеше особено. Домакините имаха по-добрите шансове през първото полувреме, но Де Хеа отрази удари на Заха и Миливоевич. Юнайтед нанесе своя удар точно преди почивката, когато Маркъс Рашфорд нахлу получи топката в наказателното поле и майсторски елиминира двама защитници и вратаря Висенте Гуаита, за да открие резултата. Ключовият момент в двубоя дойде в 55-та минута, когато ВАР отмени изравнителен гол на Джордан Аю за минимална засада. В 78-та минута Марсиал подпечата успеха на гостите с точен изстрел по диагонала за 0:2.

Лестър, който не се намира в добра форма след подновяването на сезона, успя да преучпи коравия отбор на Шефилд Юнайтед за 2:0. Головете за лисиците отбелязаха Айосе Перес и Демарай Грей.