23/07/2020

Вила победи Арсенал и се измъкна от опасната зона

Вашето мнение
You already voted!

Астън Вила записа изключително ценна победа над Арсенал с 1:0 кръг преди края на Висшата лига. Благодарение на този успех тимът от Бирмингам напусна зоната на изпадащите. Единственият гол в срещата отбеляза Махмуд Хасан-Трезеге в 27-ата минута.

Така отборът на Дийн Смит се изкачи на 17-о място в класирането с равни точки с Уотфорд (по 34) и един гол по-добра голова разлика. В заключителния кръг бирмингамци гостуват на Уест Хем, а Арсенал посреща Уотфорд. Уест Хем има 37 точки и 13 гола по-добра голова разлика от Вила.

„Гледахме как пада Уотфорд и това ни мотивира. Знаехме, че трябва да спечелим. Сега сме господари на съдбата си. Играчите показаха много характер и смелост. Горд съм с тях. Сега трябва да се подготвим за нашия финал в последния кръг“, заяви Смит.

Десетата загуба на Арсенал през сезона означава, че тимът ще финишира извън Топ 6 за първи път от 25 години.

Манчестър Сити отвя Уотфорд с 4:0

Два гола за Сити отбеляза Рахийм Стърлинг, по един добавиха Фил Фоудън и Емерик Лапорт. Освен това Стърлинг пропусна и дузпа през първото полувреме. Уволнението на Найджъл Пиърсън явно не мотивира стършелите. Те играха много слабо и можеше да инкасират още голове, ако не бяха намесите на Бен Фостър.