Саутхемптън спря Юнайтед с гол в 96-ата минута

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Футбол, Спорт

публикувана от Alex Popov на 14 юли, 2020

Още от Футбол:

Саутхемптън измъкна 2:2 от Манчестър Юнайтед в гостуването си на „Олд Трафорд“. Светците взеха точката в шестата минута на добавеното време. По този начин те попречиха на Юнайтед да се качи на трето място в класирането. Вместо това червените дяволи остават пети във Висшата лига с 59 точки. Толкова има и четвъртият Лестър. Третият Челси е с 60 точки. И Лестър, и Челси обаче паднаха през уикенда. Освен това Лестър приема Юнайтед в последния кръг от сезона.

Саутхемптън изравни рекордно постижение

Гостите поведоха още в 12-ата минута. Тогава Стюърт Армстронг вкара за 0:1 след грешка на Погба. Юнайтед обаче бързо обърна нещата в своя полза. Първо Рашфорд изравни в 20-ата минута. Само три по-късно Марсиал с красив гол направи 2:1. Това беше 50-ото попадение за французина във Висшата лига. Той е 10-тия играч на Юнайтед, стигнал тази кота.

След почивката Марсиал пропусна отличен шанс да покачи на 3:1. После удар на Рашфорд бе изчистен от голлинията от Бертранд. Домакините запазиха аванса си 73 минути, но бяха наказани от резервата Майкъл Обафеми. Той прати топката в мрежата след статично положение.

Саутхемптън записа едва втори сезон без загуба от Юнайтед във Висшата лига. Първият бе през сезона 2013/14, когато и двата мача завършиха 1:1.