21/07/2020

Сасуоло спря Ювентус след 3:3 - ВИДЕО

Вашето мнение
You already voted!

Конкурентите за титлата Ювентус и Лацио отново не успяха да запишат победи в Серия А. И двата тима направиха равенства в мачовете си от 33-ия кръг. Така в битката за титлата вече участва и Аталанта. Интер пък може да намали аванса на Юве на върха на шест точки, ако тази вечер победи СПАЛ.

Ювентус изпусна преднина от два гола в гостуването си на Сасуоло. Мачът завърши 3:3, като бианконерите записаха трето поредно реми в първенството. Зелено-черните пък за втори път този сезон взеха точка от Юве. По-рано през сезона те измъкнаха реми при визитата си в Торино.

Данило и Гонсало Игуаин дадоха преднина от два гола на шампионите още до 12-та минута. Данило се разписа от пряк свободен удар и то на връх рождения си ден. Сасуоло обаче не се предаде и стигна до обрат до 54-та минута. За тима, който преди седмица победи Лацио, се разписаха Филип Джурджич, Доменико Берарди и Франческо Капуто. Берарди вкара директно от пряк свободен удар в началото на второто полувреме.

Все пак тимът на Маурицио Сари избегна поражението след гол на Алекс Сандро в 64-та минута – 3:3. Той се разписа с глава след центриране от корнер.

Лацио пък направи нулево равенство при гостуването си на Удинезе. Ювентус има 77 точки, седем повече от втория Аталанта. Орлите са на трета позиция с 69 точки.