28/07/2020

Сасуоло падна в Неапол след 4 отменени гола - ВИДЕО

Вашето мнение
You already voted!

Наполи надви у дома Сасуоло с 2:0 в среща от 36-ия кръг на италианската Серия А. Гостите вкараха четири гола, но всичките бяха отменени.

Домакините стартираха отлично, повеждайки в резултата още в 8-та минута. Тогава се разписа Елсеид Хусай. За него това беше първи гол в 193 с фланелката на неаполитанците. До края на полувремето Филип Джуричич реализира на два пъти за Сасуоло. И двата гола бяха отменени заради засада, вторият след намесата на ВАР. Втората част започна по същия начин – ново отменено попадение, отново след ВАР, този път на Франческо Капуто.

След около час игра и Доменико Берарди вкара във вратата на Давид Оспина. И този гол на Сасуоло обаче беше отменен след намеса на ВАР. В крайна сметка Алан вкара късен гол за Наполи за 2:0.  Неаполитанци, които се класираха за Лига Европа като победители в турнира за Купата на Италия, остават седми в таблицата с 59 точки, докато Сасуоло е осми с 48 точки. В следващите си мачове Наполи гостува на Интер, а Сасуоло приема Дженоа.

По-рано през деня генуезците отстъпиха на нерадзурите с 0:3 след два гола на Ромелу Лукаку и един на Алексис Санчес. Лукаку вече има 23 попадения през сезона. Тимът на Антонио Конте се приближи на четири точки от лидера Ювентус. Днес обаче тимът на Маурицио Сари може да спечели девета поредна шампионска титла с победа над Сампдория.