Реал докосва титлата след 2:1 в Гранада - ВИДЕО

Гарет Бейл, оставен за пореден път резерва, се забавлява СНИМКА: ЕРА/БГНЕС

Футбол, Спорт

публикувана от Alex Popov на 14 юли, 2020

Още от Футбол:

Реал Мадрид се доближи на само две точки от шампионската титла в Испания. Това стана след победа над Гранада с 2:1 в последния мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Така тимът на Зинедин Зидан продължи с безгрешното си представяне след рестартирането на сезона.

На „Естадио Нуево лос Карменес“ гостите нанесоха своя удар само в рамките на няколко минути в началото. В 10-та минута Ферлан Менди откри резултата, а шест по-късно Карим Бензема удвои. Попадението на Менди бе първо за него през сезона. Той стана 21-ият футболист на Кралския клуб, който се разписа този сезон.

Домакините опитаха да стигнат до обрат след почивката. Каталунците обаче реализираха само едно попадение. То беше вкарано от Даруин Мачис в 50-та минута. В края Гранада имаше шанс да изравни, но Серхио Рамос изчисти от голлинията.

Реал вече има 83 точки – четири повече от втория Барселона. Това означава, че Белия балет се нуждае от победа или две равенства в последните два мача, за да стане шампион на Испания. 34-ата титла може да е факт още в четвъртък, когато столичани приемат Виляреал.