13/07/2020

Милан обърна Юве от 0:2, Лацио пак се издъни

Вашето мнение
You already voted!

Милан направи забележителен обрат и победи Ювентус с 4:2 в от 31-и кръг на Серия А. Дербито се игра на „Сан Сиро“ в Милано. Юве остава лидер въпреки загубата. Бианконерите имат 75 точки, 7 повече от втория Лацио. Орлите също паднаха в този кръг – 1:2 във визитата си на Лече.

Бързият обрат на Милан

През първото полувреме и двата тима играха предпазливо. След почивката обаче всичко се промени драстично. Още в 47-ата минута халфът на Старата госпожа Адриен Рабио даде преднина на своя тим. Шест минути по-късно Кристиано Роналдо удвои преднината на Юве. Португалецът се разписа в пети пореден мач.

В 62-ата минута арбитърът отсъди дузпа в полза на Милан за игра с ръка на Бонучи. Тя беше успешно реализирана от Златан Ибрахимович – 1:2. Това обърна случващото се на терена. Четири минути по-късно Франк Кеси възстанови равенството – 2:2 Само 60 секунди след това Рафаел Леао изведе росонерите напред. А в 80-ата минута Анте Ребич оформи крайното 4:2.

Патрик беше изгонен за захапване при 1:2 от Лече

Орлите записаха трето поражение в пет мача след подновяването на Серия А. Този път – 1:2 в Лече. При това макар че откриха още в петата минута чрез Фелипе Кайседо. Бубакар изравни след половин час игра. Малко след почивката защитникът Лучони вкара за 2:1 след корнер и завърши обрата.

Още в третата минута гол на Манкузо бе отменен заради игра с ръка. В края на първата част Манкузо изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Патрик.

В края Патрик пък беше изгонен заради това, че захапа противник. Защитникът на Лацио ухапа малко над лакътя Джулио Донати.