16/07/2020

Милан измъкна точка в Неапол - ВИДЕО

Вашето мнение
You already voted!

Милан измъкна точка от гостуването си на двубой от 32-ия кръг на италианската Серия А. Двата тима направиха 2:2 пред празните трибуни на „Сан Паоло“. Точката остави Наполи на две пред Милан в класирането. Южняците са шести с 52, росонерите имат 50. Петият Рома е с 54, на девет точки зад четвъртия Интер.

Домакините започнаха по-добре срещата, но изпуснаха няколко добри положения. Милан пък поведе след гол на Тео Ернандес в 20-та минута. Натискът на неаполитанци даде резултат и четвърт час по-късно Джовани Ди Лоренцо направи 1:1. Той вкара след хубав пас на Инсинье.

Тимът на Дженаро Гатузо, който се изправи срещу бившия си отбор, продължи да напада. И логичнио стигна до втори гол. Той беше вкаран от Дреес Мертенс след асистенция на Хосе Кайехон.

Въпреки добрата си игра, Наполи инкасира изравнителен гол, реализиран от Франк Кеси. Той вкара от дузпа в 73-та минута. В края Алексис Салемакерс си изкара на бърза ръка два жълти картона и пое преждевременно към съблекалнята на росонерите. .