Снимка: levski.bg

БГФутбол, Спорт

публикувана от Alex Popov на 13 юли, 2020

Още от БГФутбол:

Левски няма да участва в евротурнирите през следващия сезон. Сините загубиха домакинството си на Локомотив Пловдив с 1:2 в мач от последния кръг на efbet Лига. Така те завършиха четвърти в крайното класиране и за първи път от пет години няма да играе в Европа.

Трети се нареди Славия, който победи Лудогорец с 3:1. Белите ще играят бараж с Ботев Пловдив за участие в Лига Европа.

Левски започна добре двубоя срещу Локомотив и още в петата минута поведе с 1:0. Насиру Мохамед бе изведен сам срещу Мартин Луков и хладнокръвно преодоля вратаря. В 33-та минута Доминик Малонга се възползва от груба грешка на Георги Георгиев и изравни на празна врата. След почивката домакините нямаха сили да наложат сериозен натиск. 15 минути преди края пловдивчани стигнаха до обрат – Малонга се разписа с изстрел от воле.

Белите нанесоха първа загуба на Лудогорец

Славия се представи отлично и поведе с три гола още до почивката. Разписаха се Филип Кръстев, Христо Попадийн и Радослав Кирилов. Сисиньо от състава на гостите пък получи директен червен картон в 37-та минута. Силите на шампиона стигнаха до попадение в 74-та минута, дело на Дан Битон. Така Лудогорец записа първа загуба през сезона.