17/07/2020

Кадис се завърна в Ла Лига след 14-годишно отсъствие

Вашето мнение
You already voted!

Кадис спечели промоция в Ла Лига за първи път от 2005-та насам. Промоцията стана факт, след като Сарагоса отстъпи на Овиедо с 2:4.

Кадис пропусна шанса да си гарантира участие в елита в събота. Тогава тимът падна от Фуенлабрада с 0:1 пред празни трибуни. Хиляди фенове на тима обаче се събраха извън стадиона, нарушавайки препоръките за спазване на социална дистанция. Тяхното разочарование се превърна в радост ден по-късно благодарение на закъсалия Овиедо. Овиедо поведе с 4:0, преди домакините да отбележат две попадения в добавеното време.

Кадис води с 69 точки от 40 мача. Уеска е втори с 64, Сарагоса има 62 точки. Иначе Кадис за последно спечели промоция в Ла Лига през 2005, но изпадна на следващата година.

Севиля се изравни с Атлетико на третото място

Севиля надви Майорка с 2:0 в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. В 41-та минута Лукас Окампос даде преднина на домакините. През второто полувреме Юсеф Ен-Несири сложи точка на спора след асистенция на Ясин Буну. Така Севиля се изравни по точки с третия Атлетико Мадрид. Двата тима имат по 66 точки, 9 повече от петия Виляреал. Виляреал играе днес и трябва да спечели, за да запази надежда за място в Топ 4.