Снимка: ЕРА/БГНЕС

Футбол, Спорт

публикувана от Alex Popov на 14 юли, 2020

Още от Футбол:

Интер съхрани минималните си шансове да се бори за титлата в Италия, след като победи Торино с 3:1. Това беше последен мач от 32-ия кръг на Серия А. С този успех Интер измести Лацио от второто място в класирането. И нерадзурите и орлите имат по 68 точки, осем по-малко от лидера Ювентус. До края остават шест кръга.

Двубоят на „Сан Сиро“ не започна добре за домакините – още в 17-та минута голмайсторът на Торино Андреа Белоти откри резултата. Той се възползва от грешка на Ханданович, който изпусна топката след центриране. Голът на Белоти беше шести за него в последните шест срещи. Торино имаше още няколко добри възможности през първата част, но не стигна до втори гол.

Нерадзурите успяха да изравнят четири минути след почивката чрез Ашли Йънг. Той вкара, след като Лаутаро Мартинес му свали топката с глава. Почти веднага след това Диего Годин направи обрат – 2:1. Това беше първи гол за защитника за клуба.

В 61-та минута централният нападател на Интер Лаутаро Мартинес оформи крайното 3:1. Той вкара след рикошет и сложи край на суха серия от три мача.