26/07/2020

Челси е на финал за ФА Къп след 3:1 над Юнайтед

Вашето мнение
You already voted!

Челси си осигури лесно място на финала за ФА Къп, след като победи Манчестър Юнайтед с 3:1. Съперник на сините в сблъсъка за трофея ще е Арсенал, който се справи с Манчестър Сити. Мачът е на 1 август на „Уембли“.

Главен „виновник“ за триумфа на сините беше вратарят на Юнайтед Давид де Хеа. Той започна като титуляр, макар че досега през сезона Оле Гунар Солскяер пускаше Серхио Ромеро. Испанският национал ннаправи две колосални грешки, с които подари два гола на столичани.

Челси откри в добавеното време на първата част. Тогава Жиру леко чукна топката от пряк свободен удар, а Де Хеа позволи тя да влезе в мрежата му. Секунди след подновяването на срещата Мейсън Маунт стреля леко от 15-тина метра, но Де Хеа не успя да улови – 2:0.

Тимът на Франк Лампард играеше с лекота и вдъхновение и напълно заслужено доминираше. А мизерията на Юнайтед бе завършена четвърт час преди края, когато Магуайър си вкара автогол за 3:0. В 85-ата минута Бруно Фернандеш върна един гол от дузпа, но това не беше достатъчно. Така червените дяволи паднаха за първи път от 19 мача насам.

Челси достигна 14-и финал за ФА Къп в историята си. Само Арсенал (21) и Манчестър Юнайтед (20) имат повече. Освен това сините елиминираха Юнайтед за трети път в последните четири сезона.