21/07/2020

Арсенал отне надеждите на Ливърпул за рекорд

Вашето мнение
You already voted!

Арсенал съхрани шансовете си да участва в Лига Европа през следващия сезон, след като победи шампиона Ливърпул с 2:1. Така артилеристите отнеха шанса на мърсисайдци да поставят рекорд по спечелени точки. Тимът на Клоп има 93, а до края остават два кръга. Манчестър Сити държи рекорда със 100 точки в един сезон.

На „Емирейтс“ гостите започнаха по-добре и поведоха в 20-та минута чрез Садио Мане. Още преди почивката обаче Арсенал направи обрат с попадения на Александър Лаказет и Райс Нелсън. Асистенцията за втория гол бе на Лаказет. Така той стана първият титуляр на тима с гол и асистенция срещу лидера в класирането от 13 години насам. През 2007-а това постигна Тиери Анри.

През второто полувреме не паднаха повече голове, макар че Ливърпул обсади вратата на своя съперник. Така лондончани събраха 53 точки и изостават само с три от шестия Уулвърхемптън.

„Разочарован съм от някои неща, а от други – ядосан. Но играхме добре, имахме правилното отношение. Загубихме, защото си позволихме да си вземем почивка. Но аз не съм изненадан – футболистите са човешки същества и не винаги са перфектни. Арсенал заслужава поздравления, че се възползва“, заяви Юрген Клоп.

Хари Кейн мина кота 200

В друг мач Тотнъм победи Нюкасъл с 3:1 като гост и се изкачи до седмо място в подреждането с 55 точки. Два гола за столичани вкара Хари Кейн, който вече има 201 попадения в 350 мача. Кейн има 2 гола за Лестър, 5 за Лейтън Ориент, 9 за Милуол и 185 за шпорите. Това беше и първа победа на Жозе Моуриньо на „Сейнт Джеймсис Парк“.