27/07/2020

Юнайтед е трети, Челси - четвърти, Уотфорд и Борнемут изпаднаха

Вашето мнение
You already voted!

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха трети и четвърти във Висшата лига като спечелиха днешните си мачове от последния кръг. Червените дяволи излъгаха Лестър с 2:0, Челси се справи с Уулвс със същия резултат.

Лисиците бяха по-активният отбор през почти цялата среща, но нямаха много положения пред вратата на Давид Де Хеа. Тимът на Оле Гунар Солскяер се защитаваше добре и дочака своя миг в 71-та минута. Тогава Бруно Фернандеш не сбърка от бялата точка след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсиал. Играчите на Брендан Роджърс се нуждаеха от пълен обрат, за да изместят съперника от Топ 4, но вместо това виновникът за дузпата Джони Еванс си изкара втори жълт картон за грубо влизане в краката на Мактоминей. Еванс бе изгонен в 94-а минута. Още четири по-късно резервата Лингард се възползва от грешка на Каспер Шмайхел и вкара за 0:2. Любопитно е, че когато Фернандеш дебютира на 1 февруари, Юнайтед изоставаше с 14 точки от Лестър.

Челси изхвърли Уулвс от Европа

Компания на Юнайтед в Шампионската лига ще прави и Челси, който надви Уулвърхемптън с 2:0. Попаденията за сините паднаха в края на първата част. Разписаха се Мейсън Маунт и Оливие Жиру. Поражението на вълците се оказа доста тежко за тях, тъй като Тотнъм завърши наравно при гостуването си на Кристъл Палас – 1:1, и си гарантира участие в Лига Европа заради по-добрата си голова разлика.

Така през следващия сезон в Шампионска лига ще играят Ливърпул, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Челси. В Лига Европа – Лестър и Тотнъм, като лондончани ще играят квалификационен кръг за влизане в групите.

Уотфорд и Борнемут изпаднаха, Вила се спаси

На дъното също не липсваше драма и в крайна сметка Уотфорд и Борнемут изпаднаха в Чемпиъншип. Стършелите отстъпиха при визитата си на Арсенал с 2:3. Пиер-Емерик Обамеянг преди Кийран Тиърни да удвои след асистенция на габонеца. Отново те комбинираха за втория гол в срещата на Обамеянг и негов 22-и през сезона. Уотфорд се върна в двубоя след головете на Трой Дийни от дузпа и Дани Уелбек, но за повече нямаше сили.

Борнемут надви Евертън с 3:1, но се успехът се оказа недостатъчен за черешките след равенството между Уест Хем и Астън Вила – 1:1.

Вече изпаднал от Висшата лига беше Норич, претърпял разгромно поражение в последната си среща от Манчестър Сити с 0:5. Де Бройне блесна с два гола и асистенция, останалите попадения бяха дело на Габриел Жезус, Стърлинг и Марез.

Ливърпул завърши с победа

Шампионът Ливърпул завърши по подобаващ начин с успех над Нюкасъл с 3:1. Дуайт Гейл даде аванс на свраките, преди Ван Дайк, Ориги и Мане да донесат 32-а победа на мърсисайдци за сезона. Това е изравнено постижение със Сити от сезон 2017/18. Червените завършиха с 99 точки – една по-малко от рекорда на Сити.