29/07/2020

ПСЖ спечели и купата на Франция, Мбапе в сълзи - ВИДЕО

Вашето мнение
You already voted!

ПСЖ спечели купата на Франция след победа с 1:0 над Сент Етиен. Двубоят се игра на ”Стад дьо Франс“. като на трибуните бяха пуснати ограничен брой фенове. Техният брой бе 5000 души при капацитет на стадиона от 80 000. Мачът бе първи във Франция от април насам, когато бе прекратен сезона в Лига 1.

Победният гол бе отбелязан от Неймар още в 14–ата минута. В 31-ата минута защитникът на Сент Етиен Лоик Перен получи червен картон за груба игра срещу Килиан Мбапе. Самият Мбапе беше контузен и напусна терена, облян в сълзи. По-късно той се върна на скамейката, подпирайки се на патерици. Това обаче поставя сериозна въпросителна за участието му в мачовете с Аталанта от Шампионската лига.

Мбапе има 29 гола в 33 мача за столичани този сезон. „Всички са притеснени. Всички, които видяха нарушението, са разтревожени. Аз също, разбира се. Ще трябва да сме търпеливи, докато чакаме резултатите от прегледите“, заяви треньорът Томас Тухел.

ПСЖ изравни рекорд на Сент Етиен

Тимът завоюва за 13-и път трофея и рекордьор по този показател. Освен това парижани оформиха четвърти дубъл в историята си след 2015, 2016 и 2018 г. Така столичани изравниха рекорда на Сент Етиен (1968, 1970, 1974, 1975).