29/07/2020

Аталанта изпусна Милан - ВИДЕО

Вашето мнение
You already voted!

Милан и Аталанта завършиха 1:1 в първия двубой от 36-и кръг на Серия А, който се игра на стадион „Джузепе Меаца“. Тимът от Бергамо, който е най-близкият преследвач на лидера Ювентус, изпусна и дузпа.

Атакуващият полузащитник на Милан Хакан Чалханоглу даде преднина на росонерите в 14-ата минута. Той се разписа директно от пряк свободен удар.  12 минути по-късно главният рефер отсъди дузпа в полза на гостите. Халфът Руслан Малиновски обаче би в средата и Донарума спаси. Бергамаските възстановиха равенството в 34-ата минута, когато точен бе Дуван Сапата.

Ювентус води в класирането с 80 точки от 35 срещи. Аталанта е на втора позиция със 75 (36 мача). Милан е на шесто място с 60 точки.

Кротоне ще играе в Серия А за втори път в историята

Кротоне си гарантира промоция в Серия А и за втори път в своята история ще играе в елита. В двубой от 36-и кръг на Серия Б Кротоне разгроми Ливорно с 5:1. Отборът е с актив от 65 точки и не може да бъде изместен от второто място. На първо е Беневенто с 83 пункта.

Кротоне влиза за втори път в елитната дивизия – за първи път това се случи през сезон 2016/2017, но тимът изпадна веднага. Беневенто също ще играе в Серия А за втори път.